Mesafeli Satış Sözleşmesi


1. Taraflar 
a) www.luluspet.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Atatürk Cad. Sera Sok. No:3G/70 Küçükyalı/İstanbul adresinde mukim ERPEK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. (İş bu sözleşmede Lulu's Pet Couture olarak anılacaktır).

b) www.luluspet.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ("Üye")

 

2. Sözleşmenin Konusu 
İşbu Sözleşme'nin konusu Lulu's Pet Couture'un sahip olduğu internet sitesi www.luluspet.com üyenin faydalanma şartlarının belirlenmesidir.

 

3. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri 
3.1. Üye, www.luluspet.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Lulu's Pet Couture'un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder. 
3.2. Üye, Lulu's Pet Couture tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin sözkonusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir. Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından Lulu's Pet Couture'a karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, Lulu's Pet Couture'un söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır. 
3.3. Üye www.luluspet.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.

3.4. Üye, www.luluspet.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

3.5. Şirketimizin ismini lekeleyici, tehdit edici, üretici/satıcı firmalara karşı yasal olarak dayanağı olmayan, onları küçük düşürücü, ahlak dışı, T.C. kanunlarına aykırı mesajlar göndermemeyi, rumuzları genel ahlak ve görgü kurallarına uygun seçmeyi kabul eder.

3.6. www.luluspet.com'un servisleri kullanılarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemenin tamamı ile kullanıcının rızası dahilinde olduğunu, kullanıcı bilgisayarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı veya diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı ile kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı Lulu's Pet Couture'dan tazminat talep edemez.

3.7. Lulu's Pet Couture'un izni olmadan site içeriğinin kısmi yada bölümsel olarak kopyalanarak yayımlanması, dağıtılması veya içerik danışmanlığını yapılması kabul edilmez.

3.8. Müşterilerimiz herhangi bir ürün hakkında ziyaretçileri yanıltıcı bilgiler vermemeyi peşinen kabul eder.

3.9. Kullanıcı Sözleşmesi kapsamı dışında gerçekleşecek tüm kanuni değişikliklerden kaynaklanan işlemler Lulu's Pet Couture markasının sorumluluğu dışındadır ve aynen sözleşmeye yansıtılıcaktır.

Ürün iadelerinde belirtilen şartları eksiksiz olarak yerine getirileceği müşterilerimiz tarafından kabul edilir.


4. Teslimat ve İade Şartları
4.1. Sitemizde bulunan her ürünün stoklarında bulundurma gibi zorunluluğu olmadığını hatırlatmak isteriz.
4.2. Kullanıcı Sözleşmesi kapsamı dışında gerçekleşecek tüm kanuni değişikliklerden kaynaklanan işlemler Lulu's Pet Couture markasının sorumluluğu dışındadır ve aynen sözleşmeye yansıtılıcaktır.

4.3. www.luluspet.com, müşterilerimiz satın alma prosedürlerini gerçekleştirdikten sonra istanbul içi gönderimlerde 1-5 gün içinde istanbul dışı gönderimlerde 1-10 iş günü içinde ürünleri teslim edeceğini garanti eder.

4.4. İadesini talep ettiğiniz ürününüz, luluspet.com markasının anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile tarafımıza gönderilir.
4.5. Kullanılmış veya yıpranmış ürünler iade alınmamaktadır.
4.6. Satın aldığınız ürünün iadesi,teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde faturası ile birlikte kabul edilir.
4.7. İade edilecek olan ürününüzün herhangi bir aksesuarı veya ek parçasının eksik olması, ambalajının bozulmuş olması durumunda iade kabul edilmemektedir.

4.8. Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

 

Ürün Adı Adet Açıklama

 

Satış Bedeli
(KDV dahil toplam)

  

………… ............ ............
...

 

….. TL

  

 

4.9. Teslimat Şekli ve Adresi :
Teslimat Adresi : ………….
Teslim Edilecek Kişi: ………
Fatura Adresi : ………..

Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. Gönderilen teslimata ilişkin kargo ücreti ..........-TL olup, ALICI tarafından karşılanacak ve ALICI'nın siparişine ilişkin faturasına "Gönderim Ücreti” altında yansıtılacaktır.

Üyelik formunda belirtilen yanlış ve eksik bilgiler yüzünden meydana gelebilecek yanlış adrese teslimat veya kayıp ürün gibi konularda sorumluluk Lulu's Pet Couture'a ait değildir.


Tarafınıza belirtilen süre içersinde ikametgah adresinizde ve/veya teslimat adresinizde bulunmamanızdan dolayı ürün teslimatı yapılamadığı durumlarda sorumluluk Lulu's Pet Couture'a ait değildir.

Sipariş edilen ürünleri kargo firması götürmüş ve müşterimizi ev veya iş adresinde bulamayıp ihbar notu bırakmış ise, siparişi veren müşteri ürünlerini kargo şubesinden kendisi temin eder.

www.luluspet.com'den sipariş edilen ürünleri alacak müşterilerin T.C Kimlik numarasını kargo yetkilisine vermek sureti ile teslim alacağını kabul eder.

www.luluspet.com, müşterilerimiz satın alma prosedürlerini gerçekleştirdikten sonra İstanbul içi gönderimlerde 1-5 iş günü içinde İstanbul dışı gönderimlerde 1-10 iş günü içinde ürünleri teslim edeceğini garanti eder.

4.10. Ödeme Şekli : Kredi kartı ile.

4.11. SATICI, tarafından vadeli satış uygulaması yapılmamaktadır. Ödeme kredi kartı ile yapılacağından SATICI tarafından gecikme faizi uygulanmaz. Ancak anlaşmalı Bankalara ait kredi kartları ile yapılan alışverişlerde vadeli kampanyalar uygulanmakta fakat kredi kartları ile ilgili yapılan alışverişlerde uygulanan vade koşulları, faiz oranı ve diğer ödeme koşulları kredi kartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde vade farkı uygulanması halinden "Vadeli Satış Bedeli" alanı ürünün normal satış bedeli yanında gösterilmektedir.
4.12. Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
4.13. Kredi kartına iade prosedürü:
ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. ERPEK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları , eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda, ERPEK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani, ERPEK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani ERPEK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, ERPEK İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.' nin Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

 

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- ALICI, www.luluspet.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
5.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI ve Lulu' s Pet Couture sorumlu tutulamaz.
5.4- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI' ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.5- Ürünün tesliminden sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI' ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
5.6- ALICI'nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın ve Lulu's Pet Couture'un herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

 

6. Sözleşmenin Feshi

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Lulu's Pet Couture tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Lulu's Pet Couture üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

 

7. İhtilaflerin Halli 
İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul KADIKÖY Mahkemesi ve İcra Daireleri yetkili olacağını kabul ve taahhüt eder

8. Yürürlük 
Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedil